Close

O nás

Petr a Hanka Salcburk

Petr a Hanka – Salcburk

Mí drazí a milovaní rodiče mi dali jméno Petr a po otci jsem Pilař. Pocházím z Chrudimi a působím v Sedlčanech. Za svými klienty však dojíždím po celé republice. Fotografovat jsem začal již na základní škole a s různými přestávkami se fotografii věnuji dodnes. Na střední škole jsem vyhrál několik fotografických soutěží a po revoluci přišel boom výpočetních technologií u kterých jsem na delší čas zakotvil.

S příchodem internetu přišla i doba webových prezentací, kde si svoje místo našla i originální fotografie a tak jsem se k fotografování opět vrátil.

V letech 2003 – 2006 jsem působil jako webmaster a poradce pro oblast IT časopisu Men´s Health. Pro tento časopis jsem poslední dva roky vyráběl fotografické práce. Současně se spouští portál fotopilar.cz.

V současné době se orientuji na oblast fotoreportáží a fotodokumentace převážně z oblasti společenského života, dále světa módy, modelek a módních přehlídek. Dalších 6 let jsem fotil pro soukromou tiskovou agenturu Korzo cz, kde byla mašimi klienty přední česká média a PR agentůry. Spolupracuji s časopisy Blesk, Šíp, Šťastný Jim, S Tebou, Rytmus života, internetovými portály jako je iDnes, Novinky a řadou dalších.

Věnuji se též fotoreportážím z ojedinělých okamžiků Vašeho soukromého či profesionálního života jako je například svatba, maturitní ples, koncert, firemní oslava, sportovní či kulturní akce, módní přehlídka, soutěže, zlatá svatba, stříbrná svatba, atd.

Moje práce jsou prezentovány na mých stránkách Fotopilar.CZ . Najdete zde fotografie převážně českých umělců, modelek a miss, výběr z módních přehlídek našich předních módních návrhářů a návrhářek, fotografie z módních přehlídek jako např. TOP SECRET z hotelu HILTON nebo příletu amerického prezidenta BARACKA OBAMY a jeho manželky na sumit v Praze, jeho přijetí prezidentem republiky Václavem Klausem na Pražském hradě a různé jiné zpravodajské a reportážní fotografie. Jsou tu i ukázky mých prací ze sportu, motosportu, ale i mého cestování po Evropě a fotografie z přírody. Věnoval jsem se i divadelním a muzikálovým představením, zejména Divadla BRODWAY a Divadla HYBERNIA.

Přeji příjemné pokoukání

Fotograf Petr Pilař