Benátky - Venecia

Benátky - Venecia

Kdo nebyl v Benátkách, nebyl v Itálii. To není klišé, ale fakt. Je zde úžasná koncentrace všeho možného, kulturní i umělecký život, gastronomie, architektura, a to na malém kousku souše na kůlech uprostřed laguny. Kdo neviděl a neprožil, nemůže pochopit.

54 fotografií

Berchtesgaden

Berchtesgaden

Náš výlet do Berchtedgádenu začal spontálním rozhodnutím v odpoledních hodinách jedné květnové a slunné středy v roce 2008. Pojďte se s námi podívat, co krásného jsme ve velmi tajemném kraji viděli a poznali.

28 fotografií

Dolomiti Südtirol

Dolomiti Südtirol

Jihotyrolské Dolomity potřily dříve k Rakouko Uhersku a až do první světové války se zde mluvilo pouze něměcky. Dnes se tu domluvíte jak italsky, tak i německy. Byl zde ve vyhnanství také náš Karel Havlíček Borovský a to v Brixenu. Pro mě je tako část alpského masívu tou nejhezčí vůbec.

26 fotografií

Dachstein

Dachstein

Snad jen štíty hor vědí, co zažívá člověk při jejich zdolávání a proto nás odměňují tak krásnými a impozantními výhledy z jejich vrcholků a mají radost, z toho, že my máme radost a asi není nic hezčího, než pohled z hodně vysoké hory na ten každodení shon a stres tam dole.

40 fotografií

Hallstat

Hallstat

Do roku 1890 sem nevedla žádná silnice. Přístup do města byl jen lodí a je zde vlastně jen jedna ulice a tržiště. Svým umístěním v srdci alpských velikánů a na břehu krásného jezera, tvoří nejkrásnější místo Rakouska. Více info zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hallstatt

30 fotografií

Salzburg

Salzburg

"Jooooo Salzburk, Salzburk, tam jsem taky... nebyl." Tato slova českého klasika filmového humoru Zdeňka Svěráka z filmu Tři veteráni pro mě již naštěstí, díky řízení osudu, již neplatí a jsem tomu velice rád. V Salzburku je vše podřízeno památce skladatele W.A.Mozarta, který se zde r.1756 narodil. Jsem rád, že jsem toto město mohl poznat.

33 fotografií

Zillertal Tirol

Zillertal Tirol

Nejvyšší horou tohoto pohoří je Hintertux - 3.200 m. a mám velikou radost, že jsem zde byl a mohl si užít této výšky, kde již pociťijete úbytek kyslíku při sportovních výkonech. Byla zde krásná mlha, takže jsem navyfotil ani vokno.

27 fotografií

Berlin

Berlin

Návštěva Berlína v roce 2002 mi ukázala, že Německo a jeho národ má neustále potřebu si připomínat, co napáchali v Evropě zlého a velkými a impozantními výstavami se za tyto věci neustále světu omlouvat. Berlín je ale také krásné a svobodné město s rozmanitou multikulturní a uměleckou společností.

38 fotografií

Strasbourg+Alsace

Strasbourg+Alsace

80 fotografií

Ceske zeme

Ceske zeme

32 fotografií

Spouštěcí stránka · Stránka s fotografií

 1. O úroveň výše Šipka nahoru
 2. Spustit prezentaci Num. kláv. * Mezerník
 3. Podalba a náhledy (pokud existují)
 4. Tlačítka Sdílet a Líbí se mi pro sdílení alba na sociálních sítích

Kdykoli zmáčkněte F1 pro zobrazení nápovědy!

Spouštěcí stránka · Stránka s fotografií

 1. Navigační panel s náhledy
 2. Předcházející foto Šipka doleva
 3. Zpět na spouštěcí stránku / o úroveň výše Šipka nahoru
 4. Přepínač režimů přizpůsobit obrazovce a velikost 1 : 1 Num. kláv. +
 5. Zobrazit / skrýt titulky / info Num. kláv. -
 6. Zobrazit / skrýt náhledy Num. kláv. -
 7. Spustit / zastavit prezentaci Num. kláv. * Mezerník
 8. Další foto Šipka doprava
 9. Kliknutím na foto přejdete na další fotku
 10. Dvojklik na foto přepíná mezi režimy přizpůsobit obrazovce a velikost 1 : 1. Pokud je fotografie větší než obrazovka, je možno ji myší chytit a přesunout.
 11. Panel s informacemi: titulek, informace o fotu, mapa, nákupní košik, atd.